איך עושים רילוקיישן לפורטוגל ?

 

ישראלים רבים בוחרים לעשות רילוקיישן לפורטוגל בשל עלויות המחייה הנמוכות יחסית, אפשרויות התעסוקה המגוונות ועוד. מה חשוב לתכנן לפני הרילוקיישן?

 

באילו מקצועות ועבודות אפשר לעבוד בפורטוגל, ומהן אפשרויות הלימודים למבוגרים ולילדים? במאמר שלפניכם תמצאו את התשובות לשאלות האלה ועוד מידע שצריך לדעת לפני שעוברים לפורטוגל.

תכנון מקדים

תכנון רילוקיישן לפורטוגל לא דומה לתכנון חופשה או נופש. חשוב לתכנן את כל הפרטים הקטנים כדי שהחוויה תעבור באופן נעים ככל האפשר ותוכלו להתמקם במהירות ולהשתקע במדינה. פורטוגל היא מדינה מזמינה ונוחה למדי, אך תכנון לקוי עשוי לעלות ביוקר ולכן חשוב לא למהר ולקחת את הזמן בתכנון המקדים. כדאי להכין תוכנית מעבר וצ’ק ליסט מפורט ככל האפשר, לתחום הכול בלוחות זמנים ולדאוג מראש לכל העניינים הבירוקרטיים, כמו הוצאת דרכון פורטוגלי או אשרת עבודה, ביטוח בריאות, רישיון נהיגה בין לאומי או פורטוגלי ועוד. תכנון מקדים ומפורט יעזור להפוך את תהליכי המעבר לפורטוגל וההתאקלמות בה לנוחים ומהירים.

מציאת עבודה

אפשרויות התעסוקה בפורטוגל רבות ומגוונות, ואפשר למצוא מקום עבודה בכל מיני ענפים:

  1. חברות בישראל בעלות סניף בפורטוגל– אנשים העובדים בארץ במקום עבודה שיש לו גם שלוחה בפורטוגל יכולים להמשיך לעבוד בסניף הפורטוגלי של החברה. בדרך כלל מדובר בחברות הייטק, ואת התהליך מתחילים כבר במשרדי החברה בארץ.
  2. חברות ישראליות בפורטוגל– כמו מוקדי שירות, חברות אינטרנט, חברות תיירות או עסקי נדל”ן. רשויות השלטון הפורטוגלי דווקא מעודדים הגירה ישראלית, ומוסר העבודה גבוה והחשיבה החדשנית שישראלים מביאים איתם הופכים את מציאת העבודה לעניין פשוט למדי.
  3. עבודה מרחוק מול חברות בארץ– כמו קידום אתרים, כתיבת תוכן או עריכת וידאו וסאונד. אלו הן עבודות מרחוק אשר אפשר להמשיך לעבוד בהן בפורטוגל.
  4. פתיחת עסק– אפשרות המתאימה לבעלי דרכון פורטוגלי או דרכון אחר של האיחוד האירופי. מי שהאופציה הזו רלוונטית עבורו יכול אף להשתכר מכך באופן מכובד

מגורים

בפורטוגל עלות המגורים זולה יחסית, מה שהופך אותה ליעד מבוקש לרילוקיישן וגם להשקעות נדל”ן. שכירות חודשית של דירת שלושה חדרים באחת מהערים הגדולות עולה בערך 3,500-2,500 ש”ח. קניית דירה בליסבון עולה כ-17 אלף ש”ח למטר, לעומת 50-60 אלף ש”ח לאותה דירה בתל אביב. אופציות המיקומים של המגורים מגוונות גם הן:

  1. ליסבון – בעלת קהילה יהודית וישראלית גדולה
  2. פורטו – מחירים נמוכים אך קהילה ישראלית מצומצמת יותר
  3. האזורים הכפריים – מחירים זולים לעומת ליסבון, אך במיקום שאינו מרכזי. אפשרות זו נפלאה עבור אנשים שרוצים לעבוד מהבית, לשלם שכירות נמוכה וליהנות מהאזורים הפסטורליים והבתים הגדולים והמפנקים.

לימודים

רילוקיישן הוא לרוב תהליך משפחתי, ולכן חשוב לדאוג למסגרת לימודים טובה לילדים. בערים הגדולות אפשר למצוא מספר רב של מסגרות חינוך פרטיות, או מסגרות בין לאומיות שבהן הילדים ילמדו באנגלית. החינוך במסגרות אלו נחשב איכותי מאוד, ולכן גם יקר ביחס לפורטוגל, אך מדובר בשעות לימודים ארוכות והרבה פעילויות העשרה וחוגים, ולרוב הן מחליפות את מסגרות אחר הצהריים והבייביסיטרים.

היבט אחר הוא לימודים אקדמאיים בפורטוגל. במדינה יש שלוש אוניברסיטאות והן בליסבון, בפורטו ובקוימברה. בכולן יש תוכניות אקדמאיות מעולות, אווירה סטודנטיאלית ומרצים מקצועיים. עלות הלימודים האקדמאיים בפורטוגל נמוכה באופן ניכר לעומת ישראל, מפני שפורטוגל מעודדת הצטרפות של סטודנטים זרים למוסדות הלימוד במדינה.

  • .

לסיכום

רילוקיישן לפורטוגל דורש כמה דברים שיש לתכנן לפני המעבר, ומי שמעוניין להישאר בקרב ישראלים יכול למצוא עבודה בחברה ישראלית בפורטוגל או לעבוד מהבית בחברה שיושבת בארץ. כדאי גם למצוא מראש מסגרות חינוך לילדים או מסגרות לימוד אקדמאיות, אופציות לרכישה או שכירה של דירה ועוד. תכנון מוקפד יעזור לכם לעבור את הרילוקיישן לפורטוגל בצורה נוחה ונעימה.

התקשר אלינו:

03-5561616

צור איתנו קשר:

Sfaradpas@gmail.com

כתובת המשרד:

רח' י.ד. ברקוביץ' 4, תל-אביב

דילוג לתוכן

Managed by Immediate LForce