כיצד להקים תושבות מס בפורטוגל בשנת 2023: המדריך האולטימטיבי

Free Portugal Beach photo and picture

Image by ddzphoto from Pixabay

 

מאמר זה יבחן לעומק את הקמת תושבות המס בפורטוגל ואת היתרונות שלה. נדבר גם על מערכת המס של פורטוגל, מקום מגורים מס לא רגיל, והאם זה מתאים למשקיעים זרים.

פורטוגל היא אחת ממדינות האיחוד האירופי הטובות ביותר להקים מעון מס הודות לתוכניות המס הרווחיות והסביבה הידידותית לעסק שלה. יתרה מכך, רמת החיים הגבוהה והיופי הטבעי שלו הופכים אותו למיקום מצוין לבית שני.

אם אתה רוצה להיות תושב מס של אחת ממדינות אירופה הוותיקות ולהפחית את חשבון המס שלך, פנה אלינו. כאן ב-Nomad Capitalist, עזרנו ללקוחות רבים לגלות חופש אישי ופיננסי בפורטוגל, ונשמח לעשות זאת עבורכם.

פורטוגל – סקירת מדינה

ממוקמת בחצי האי האיברי בדרום מערב אירופה, פורטוגל היא אחת ממדינות אירופה העתיקות ביותר. המדינה חולקת את הגבול היבשתי היחיד שלה עם ספרד. שתי רשתות האיים שלה הן אוטונומיות ויש להן ממשלות אזוריות משלהן.

אוכלוסיית פורטוגל כיום מונה 10,119,590, והשפה הרשמית היא פורטוגזית. ליסבון היא הבירה והעיר הגדולה והמאוכלסת ביותר בפורטוגל.

המדינה היא ביתם של 17 אתרי מורשת עולמית של אונסק”ו. הוא גם מתהדר בשטח ובאקלים מגוונים עם חוף צפוני קר וסלעי ודרום חם ושטוף שמש.

פורטוגל – דרכון

על פי מדד הדרכונים של Nomad , הדרכון הפורטוגלי הוא הרביעי בטובו בעולם. הוא מעניק גישה ללא ויזה וגישה בעת הגעה ל-173 מדינות. לאחר חמש שנים, ציר הזמן להתאזרחות של פורטוגל הוא אחד הקצרים באירופה, מה שהופך אותה לאפשרות אזרחות שנייה מצוינת.

פורטוגל – כלכלה

לאורך ההיסטוריה שלה, פורטוגל חוותה הרבה עליות ומורדות. פעם אחת המדינות העשירות בעולם, כלכלתה של פורטוגל הידרדרה בהדרגה עד שהייתה אחת המדינות העניות באירופה במאות ה-19 וה-20.

בסוף שנות ה-90 הצטרפה פורטוגל לאיחוד האירופי (אז EEC), ולאחר מכן חוותה המדינה צמיחה כלכלית סבירה ורמת חיים גבוהה. בשנת 2009, המשבר היכה שוב, אך הממשלה נקטה מייד בצעדים רפורמיים כדי להילחם בו.

כיום, פורטוגל היא מדינה מפותחת עם הכנסה גבוהה עם הזדמנויות משגשגות ומגזר שירותים היפר-אקטיבי.

קבל את הדרכון המתאים לך

עזרנו ללקוחות שלנו להשיג 28 אזרחויות של מדינות שונות, החל מתוכניות מוצא שלעתים קרובות מתעלמים מהן, לאפשרויות השקעה במסלול מהיר, ואפילו תוכניות בלעדיות עבור HNWIs. אל תגביל את עצמך; תן לגישה הבלתי משוחדת של Nomad Capitalist לעזור לך למצוא את האפשרות הטובה ביותר.

איך להיות תושב מס בפורטוגל?

כדי להיחשב תושב מס פורטוגלי, עליך לעמוד לפחות באחד מהתנאים הבאים:

  • לבלות יותר מ-183 ימים (רצופים או אחר) בפורטוגל במהלך שנת כספים.
  • שמור על מגורים (“בית קבע”) בפורטוגל במהלך שנת כספים, ללא קשר למספר הימים שאתה שוהה בפורטוגל.

בפורטוגל ישנם תושבי מס, תושבי חוץ וקטגוריה שלישית של נישומים המכונה תושבי מס שאינם רגילים. תוהה מה זה?

פורטוגל מציעה תוכנית מס מצוינת עבור תושבי המס שלה, המכונה מגורים לא רגילים (NHR) . היא מציעה פטורים משתלמים ממס לטווח ארוך (בעיקר פטור ממס על הכנסה ממקורות חוץ) לאנשים זרים המבקשים תושבות מס בתחומי שיפוט אירופיים ברמה גבוהה כמו פורטוגל.

בואו נדבר על משטר המס הייחודי הזה.

תוכנית מגורים לא רגילים (NHR) של פורטוגל

בשנת 2009 הציגה פורטוגל תוכנית חדשה בשם Non-Habitual Residence (NHR) , המאפשרת לאנשים זרים להפוך לתושבי מס תוך הפחתה או ביטול חוקית של חובות המס שלהם על רוב ההכנסות ממקורות חוץ במשך עשר שנים.

התוכנית מיועדת בעיקר לאנשים בעלי כישורים גבוהים כמו אדריכלים, מהנדסים, אנשי IT, אמנים וכו’.

כדי להיות זכאי לתוכנית ה-NHR , אסור שילמת מסים בפורטוגל במשך חמש שנים לפני שתשנה את תושבות המס שלך לפורטוגל.

היתרונות של תוכנית NHR

תוכנית NHR מציעה את הטבות המס הבאות:

  • אין מיסים על הכנסה זרה

בתנאי שהוזכר לעיל, כל הכנסה ממקור זר של מחזיקי NHR, לרבות משכורות, דיבידנדים, תמלוגים, רווחי הון, הכנסות משכירות מנדל”ן זר וכו’, אינה חייבת במס בפורטוגל. גם הכנסה ברחבי העולם והטבות פרישה ממקורות חוץ פטורים ממס.

שיעורי המס הסטנדרטיים בפורטוגל יכולים להגיע ל-28% ו-48% בהתאם לאופי ההכנסה.

  • שיעור מס מופחת על הכנסה ממקור פורטוגל

הכנסה ממקור פורטוגל (כולל עבודה עצמאית) של אנשים בעלי כישורים גבוהים מחויבת במס בשיעור אחיד של 20%. שיעורי מס ההכנסה האישיים הסטנדרטיים בפורטוגל יכולים להגיע עד 48%.

  • מס פנסיה מופחת

פנסיה ממקורות חוץ מחויבת במס של 10% בתנאי שהמחזיק ב-NHR שינה את תושבות המס שלו לפורטוגל וקיבל את מעמד ה-NHR לאחר אפריל 2020. מס הפנסיה הסטנדרטי בפורטוגל הוא פרוגרסיבי ויכול לעלות עד 48%.

  • פטורים נוספים ממס

אין מס מתנות, מס ירושה או מס עושר עבור תושבים שאינם רגילים בפורטוגל.

בהתחשב בכל היתרונות, אם אתה חייב לשלם מיסים איפשהו, פורטוגל היא מדינה מצוינת לעשות זאת.

כדי לקרוא עוד על תוכנית NHR, אתה יכול לעיין במאמר שלנו על איך אתה יכול לשלם מס אפס בפורטוגל כתושב מס שאינו רגיל.

כיצד לבסס תושבות מס בפורטוגל?

ישנן מספר דרכים לקבל אישור שהייה בפורטוגל. עם זאת, ויזת D7 (ויזה לפורטוגל להכנסה פסיבית) היא הפופולרית ביותר בקרב משקיעים, יזמים ונוודים דיגיטליים.

לפורטוגל יש גם ויזת נוודים דיגיטלית , אבל היא מונפקת לשנה ואינה מובילה לתושבות קבע או אזרחות.

בואו נדבר על ויזה D7.

ויזת פורטוגל D7

פורטוגל D7 Visa מאפשרת לאזרחים שאינם אזרחי האיחוד האירופי, עצמאיים כלכלית, לחיות בפורטוגל במשך שנתיים. לאחר שנתיים ניתן לחדש את ההיתר לשלוש שנים נוספות. לאחר חמש שנים, תושב הופך להיות זכאי לתושבות קבע ואזרחות.

דרישות מינימליות

הדרישות הבסיסיות הן שהמועמד חייב להיות עצמאי כלכלית ולהוכיח הכנסה פסיבית חודשית השווה לשכר המינימום הפורטוגלי (כיום 760 אירו) שנרכש ממקורות זרים.

מאפשר תלויים

המבקש הראשי יכול לכלול בבקשתו גם תלויים (בן זוג, ילדים (עד גיל 21) והורים).

דרישת ההכנסה המינימלית נוגעת גם לתלויים. על בן זוג או הורה מלווה להוכיח 50% מהכנסתו של הפונה הראשי, כאשר על כל ילד להוכיח 30% מההכנסה.

על המועמדים להיות בעלי ביטוח בריאות ורישום פלילי נקי. מועמדים מצליחים יכולים גם להגיש בקשה לתוכנית המס של NHR כדי לקבל הטבות מס.

ויזת D7 הפורטוגזית היא אופציה משתלמת עבור משקיעים או פנסיונרים שעוברים לפורטוגל במשרה מלאה.

האם כדאי לשקול את פורטוגל?

רמת חיים גבוהה, מספר אפשרויות של היתרי שהייה, מסלולי השקעה מרובים הנותנים מענה למגוון רחב של זרים וטונות של הטבות מס – פורטוגל מציעה את כל מה שקפיטליסט נוודים יצטרך במדינה.

בעולם שבו מתמודדים עם מקלטי מס מסורתיים ותחומי שיפוט פופולריים בחו”ל, ביטול חובות המס שלך בזמן שאתה תושב מס של מדינה אירופאית הרשומה ברשימה הלבנה הוא כמעט בלתי אפשרי – אבל פורטוגל מציעה לך הזדמנות להפוך את זה למציאות שלך.

עם פורטוגל, אינך צריך לבחור בין חיים אירופיים ברמה גבוהה לבין חופש כלכלי. אתה יכול לקבל את שניהם כתושב מס פורטוגלי.

אפילו לא התחלנו עם האוכל הפורטוגזי המצוין, היין והאקלים לאורך כל השנה. פורטוגל היא לא כמו האיים הנידחים שבהם הדבר הטוב היחיד הוא חשבון המס האפס . מטרתו היא להוסיף ערך לכל היבט של אורח החיים שלך, בין אם זה כלכלי או רמת חיים אישית.

בין אם אתם מחפשים רילוקיישן קבוע או אפשרות תושבות שנייה מעולה ידידותית למס עם דרישת נוכחות פיזית כמעט שאינה קיימת, פורטוגל לא תאכזב.

אז למה אתה מחכה? צור קשר עוד היום, ותנו לנו להניע את הגלגלים עבור התושבות שלכם בפורטוגל.

כיצד להקים תושבות מס בפורטוגל בשנת 2023: שאלות נפוצות של המדריך האולטימטיבי

האם פורטוגל היא מדינה בעלת מס גבוה?

שיעורי מס ההכנסה בפורטוגל הם פרוגרסיביים ונעים בין 14.5% ל-48%, כך שהיא יכולה להיחשב כמדינה בעלת מס גבוה. עם זאת, תושבים מסוימים יכולים להיות זכאים לתוכנית NHR ורוכשים טונות של הטבות מס. הם עשויים אפילו לבטל את חובות המס שלהם בפורטוגל עם תכנון מס קפדני.

האם לפורטוגל יש ויזת נווד דיגיטלית?

כן, פורטוגל השיקה את ויזת הנוודים הדיגיטלית שלה באוקטובר 2022. מעוניינים ברכישת ויזת נוודים דיגיטלית? בדוק את הרשימה האולטימטיבית שלנו של ויזות נוודים דיגיטליות בעולם.

התקשר אלינו:

03-5561616

צור איתנו קשר:

Sfaradpas@gmail.com

כתובת המשרד:

רח' י.ד. ברקוביץ' 4, תל-אביב

דילוג לתוכן

Managed by Immediate LForce