מספר הישראלים המבקשים אזרחות פורטוגלית הגיע בשנה שעברה ליותר מ-20,000

Free PeOple Walking Between Buildings Stock Photo

Photo by Lisa Fotios: https://www.pexels.com/photo/people-walking-between-buildings-1559908/

 

הסטטיסטיקה השנתית של שירות ההגירה והגבולות של פורטוגל (SEF) מראה כי מספר הישראלים המבקשים אזרחות פורטוגזית הגיע בשנת 2022 ל-20,975, מה שהופך אותם ללאום הגדול ביותר של מועמדים בשנתיים האחרונות.

לפי התקשורת המקומית, ישראלים עקפו את הברזילאים בתור הלאום הראשון המבקש לאום פורטוגלי, למרות שלמדינה הדרום אמריקאית יש אוכלוסייה גבוהה פי 20 מישראל ויש לה קשרים חזקים וארוכי שנים עם פורטוגל בהיבטים כמו תרבות, היסטוריה ובלשנות, SchengenVisaInfo. comדוחות.

עם זאת, בניגוד ללאומים אחרים, ישראלים אינם מתגוררים בדרך כלל בפורטוגל, שכן רק 569 אזרחים ישראלים הם תושבים למרות 60,000 ישראלים בעלי אזרחות פורטוגלית נכון לשנת 2022. לפי ברזילאים, 239,744 מהם ממשיכים להתגורר בפורטוגל לאחר קבלת אזרחות.

הסיבה לתופעה קשורה לדרכון הישראלי שהוא מגביל למדי בהשוואה לדרכוני האיחוד האירופי, ובנוסף לכך, נמצאת תכנית האיחוד האירופי וארה”ב לפטור מהוויזה לאזרחי האיחוד האירופי בדיון.

“זה היה עניין גדול עבור ישראלים שכן נשיאת דרכון ישראלי היא הרבה יותר מגבילה.השיחה הכללית הזו נגעה גם בהשכלה הגבוהה.תנאי הסף האקדמיים לאוניברסיטאות ממלכתיות בישראל גבוהים ובתי ספר פרטיים יקרים.באיחוד האירופי, לעומת זאת, תנאי הקבלה רגועים יותר, והעלות נמוכה יותר אם אתה אזרח האיחוד האירופי.הדיון הכללי הזה הניע משפחות רבות ממוצא אירופאי להגיש מועמדות לקבלת אזרחות באיחוד האירופי”,ציין ליאור, אזרח ישראלי בעל אזרחות פורטוגזית.

חיפושים מקוונים בעברית אחר אזרחות פורטוגזית ומידע על מגורים בפורטוגל עלו עם למעלה מ-100,000 תוצאות, בעוד עסקים רבים מציעים את שירותיהם לישראלים המעוניינים לקבל אזרחות פורטוגלית.

כמה מהיתרונות הטובים ביותר שיש לישראלים לאחר קבלת אזרחות פורטוגלית הם תשלום פחות מיסים, עלויות מחיה משתלמות יותר, ובאופן כללי, חיים פחות לחוצים.

מצד שני, החסרונות העיקריים עבור הישראלים יכולים להיות מחסום השפה והכנסה נמוכה יותר.

עם זאת, הגישה הנוחה לאזור חסר הגבולות והיתרונות שיש לפורטוגל להציע לישראלים כמדינה אירופאית הם לא הדברים היחידים שמשכו את קבוצת הלאום.

עמיקם, איש מקצוע רפואי ישראלי שהגיש בקשה לאזרחות פורטוגזית גם ב-2017, אמר שהזדמנויות הנלוות לאזרחות האיחוד האירופי יכולות להיות טובות גם לעתיד.

“זה גרם לי לחשוב על ההזדמנויות הגלומות באזרחות האיחוד האירופי, וגם חשבתי שחיים באיחוד האירופי יתאימו יותר לדעות הליברליות שלי.ותמיד טוב שיש תוכנית ב’ למקרה שהדברים בישראל יהפכו לגרוע ביותר.זה [התהליך] עלה 10,000 ₪ (בסביבות 2,500 אירו) ולקח כשנתיים עבור רוב האנשים”,אמר.

מספר הישראלים המבקשים אזרחות פורטוגלית עשוי לרדת בשנה הבאה שכן שנת 2022 הייתה החלון האחרון של ישראלים להגיש בקשה לאזרחות בפורטוגל במסגרת מדיניות הצאצאים.בנוסף, מספר המבקשים לקבל אזרחות פורטוגזית ירד מ-21,263 בשנת 2021 ל-20,975, בהתאמה

התקשר אלינו:

03-5561616

צור איתנו קשר:

Sfaradpas@gmail.com

כתובת המשרד:

רח' י.ד. ברקוביץ' 4, תל-אביב

דילוג לתוכן

Managed by Immediate LForce