בשנים האחרונות, פורטוגל צברה פופולריות משמעותית בקרב גולים ברחבי העולם בשל משטרי המס האטרקטיביים והתמריצים השונים. שתי תוכניות בולטות שמשכו גולים לפורטוגל הן ויזת הזהב ומשטר התושבים הלא רגילים (NHR). עם זאת, חשוב לציין שנוף המס בפורטוגל התפתח מאז המידע הקודם.

תוכנית ויזת הזהב מאפשרת למשקיעים זרים לקבל תושבות בפורטוגל על ​​ידי ביצוע השקעות ספציפיות, כגון רכישת נכסים, יצירת מקומות עבודה או תרומה למחקר מדעי. תוכנית זו מציעה מסלול לאזרחות פורטוגלית ומגיעה עם הטבות מס מסוימות, כולל האפשרות לקבל מעמד של תושב לא רגיל.

משטר התושבים הלא רגילים (NHR) הוא תכנית מס שנועדה למשוך אנשים זרים לפורטוגל על ​​ידי מתן יחס מס נוח לתקופה של עשר שנים. במסגרת משטר זה, אנשים מתאימים, כגון פנסיונרים או אנשי מקצוע בעלי כישורים מיוחדים, עשויים ליהנות מפטורים או משיעורי מס מופחתים על הכנסה ממקורות חוץ, פנסיה וסוגים מסוימים של רווחי הון.

מלבד תוכניות אלה, פורטוגל מציעה יתרונות מס נוספים שהתושבים יכולים למנף. לדוגמה, כאשר אנשים מצטמצמים, אנשים בדרך כלל רוצים לא להשקיע מחדש את כל התמורה בנכס אחר, ויותר מכך רוצים למזער את חשיפת ה-CGT שלהם. השיטה היחידה היא להשקיע את עודפי ההון, שלא מושקע מחדש בנכס חדש, בפוליסת ביטוח אך לשם כך על האדם להיות בן 65+ וצריך ליזום את הפוליסה לא יאוחר משישה חודשים מיום המכירה. של הנכס העיקרי.

כדי להמחיש את היתרונות הפוטנציאליים, הבה נבחן תרחיש היפותטי. ג’ון, אזרח בריטניה, החליט לפרוש בפורטוגל בשנת 2022. הוא מכר את נכסיו בבריטניה ורכש בית בליסבון תמורת 500,000 אירו. על ידי הפיכתו לתושב מס פורטוגלי ועמידה במשטר ה-NHR, ג’ון יכול ליהנות משיעור מס אחיד של 10% על הכנסתו מהפנסיה הזרה בעשר השנים הבאות, בתנאי שיעמוד בקריטריונים לזכאות.

יתרה מכך, פורטוגל מציעה סביבה יציבה וידידותית לעסק, מה שהופך אותה ליעד אטרקטיבי עבור יזמים ונוודים דיגיטליים. המדינה יישמה צעדים שונים כדי לתמוך בסטארט-אפים ולעודד השקעות במגזרי חדשנות וטכנולוגיה.

חשוב לציין שחוקי המס והתקנות יכולים להשתנות עם הזמן, וחיוני להתעדכן בהתפתחויות האחרונות. התייעצות עם יועץ מס מוסמך או בעל מקצוע משפטי בפורטוגל היא חיונית כדי להבין את השלכות המס הספציפיות וההזדמנויות הזמינות בהתבסס על נסיבותיו של אדם.

בסך הכל, משטרי המס והתמריצים של פורטוגל ממשיכים להפוך אותה לבחירה מושכת עבור גולים המחפשים יחס מס נוח ואיכות חיים גבוהה. מומלץ לחקור ולפנות לליווי מקצועי לקבלת החלטות מושכלות על סמך המידע העדכני ביותר ונסיבות פיננסיות אינדיבידואליות.