פורטוגל: קונסוליה מקוונת לשרות אזרחים שנמצאים מעבר לים        

  Free Beach People photo and picture

 ראש ממשלת פורטוגל ערך ביום רביעי, מול הקהילה הלאומית ביוהנסבורג, מעין הערכה של הצעדים שנקטה ממשלתו להרחבת זכויות המהגרים ואמר כי הקונסוליה הווירטואלית תחל לפעול בשבת.

אנטוניו קוסטה נאם מיד לפני הנשיא הפורטוגלי בביתן של איגוד התרבות, הפנאי והספורט הפורטוגזי ביוהנסבורג, לאחר שנשיא הממשלה האזורית של מדיירה, מיגל אלבקרקי, בין היתר, הקשיב לו.

ביוזמה זו, כחלק מההנצחה של יום פורטוגל ושל Camões עם הקהילות הפורטוגזיות בדרום אפריקה, השאיר מנהיג ההנהלה הפורטוגלית רק מסר פוליטי כשהזכיר כי יו”ר הפרלמנט הפורטוגלי הנוכחי, אוגוסטו סנטוס. סילבה, נבחר [פרלמנט PS] להגירה, ליתר דיוק עבור מחוז הבחירה מחוץ לאירופה. קטע קצר בו גם הזכיר כי נשיא פורטוגל נבחר גם על ידי הפורטוגלים החיים מחוץ לפורטוגל.

נאומו של ראש הממשלה נועד להדגיש את הצעדים שנקטה ממשלתו ביחס לקהילות הפורטוגזיות, והדגיש כי ב-10 ביוני תחל לפעול הקונסוליה הוירטואלית – צעד עליו הכריז כבר בתחילת השבוע בלואנדה.

“עלינו תמיד לחפש לעשות יותר ויותר טוב כדי להיות קרובים יותר ויותר לכל אחד מכם. מאמץ זה נעשה בראש ובראשונה על ידי קונסולים ושגרירים. אבל היום, הטכנולוגיות מאפשרות לנו להיות קרובים יותר זה לזה אפילו במרחק”, אמר.

לדברי אנטוניו קוסטה, לצוותי הממשלה שלו נכון לנובמבר 2015, “היה החלום הישן להיות מסוגל להתקין בטלפון הנייד של כל אדם, או במחשב, קונסוליה אמיתית, שבה כל הפעולות שאינן דורשות שיחה אישית וישירה עם קונסולים או שגרירים ניתן לטפל”.

“ב-10 ביוני 2023 נשיק סוף סוף את הקונסוליה הוירטואלית. כשאתה מגיע הביתה, במקום שבו יש לך אות רשת חזק, אם אתה הולך לפורטל של הקהילות הפורטוגזיות, אתה כבר יכול למצוא את הכניסה לקונסוליה הוירטואלית. ההרשמה קלה מאוד: מי שיש לו כרטיס אזרח וקורא יכול להירשם; מי שאין לו אחד יכול לגשת למפתח הדיגיטלי הנייד דרך המצלמה של הטלפון הנייד עם הרישום הביומטרי שלהם”, הסביר.

לאחר שפירט את הפעולות שיהיו זמינות באינטרנט החל משבת, הוא אמר שתהיה פלטפורמה למינויים קונסולריים, “כדי שהדבר יטופל בין כל פרט לקונסוליות, ללא מתווכים, ישים קץ לעוסקים ב- ההוצאות של מכירת משבצות פגישות בשירות הקונסולרי”.

“זהו צעד חשוב מאוד לקרבה שלנו”, טען.

בנאומו, בפני מאות מהגרים, הודה אנטוניו קוסטה לחברי הקהילה הפורטוגלית על הדרך “איך הימים מכבדים ומעניקים יוקרה לפורטוגל”.

“הם הגשר האמיתי למדינה הזו שהיא אחת המעצמות הגדולות של אפריקה ובקנה מידה עולמי”, אמר, לפני שציין כי ההנצחה של ה-10 ביוני ביוהנסבורג ובפרטוריה נדחתה בכמה שנים בגלל הקורונה. 19 מגיפה.

בנאומו התייחס לצעדים שנקטו ממשלותיו כדי להקל על הגישה ללאום, אפילו לנכדים של אזרחים פורטוגלים, ולשינויים בחוק המפקד, שהאחרונים מקלים על זכות ההצבעה.

“המפקד כעת הוא אוטומטי, ולכן כל אלה שיש להם אזרחות פורטוגלית רשומים ויכולים להשתתף בבחירות לפרלמנט ולנשיא הרפובליקה”, הוא גם ציין

התקשר אלינו:

03-5561616

צור איתנו קשר:

Sfaradpas@gmail.com

כתובת המשרד:

רח' י.ד. ברקוביץ' 4, תל-אביב

דילוג לתוכן

Managed by Immediate LForce