נשיא פורטוגל החזיר לפרלמנט לשינויים הצעת חוק המתכוונת לבטל 2 נתיבי ויזת זהב

Free Window Travel photo and picture

Image by Emily Schoeme from Pixabay

נשיא פורטוגל, מרסלו רבלו דה סוזה, החזיר לאסיפה חקיקה בשם ‘יותר דיור’, שבין היתר תפסיק את מסלול ויזת הזהב של המדינה על ידי השקעה בנכסים .

במכתב שנשלח לאסיפה יחד עם הצעת החוק, הנשיא ביקש לבצע שינויים נוספים, לפני שהחקיקה תובא שוב לפניו לאישור סופי, כך .

הנשיא מתח ביקורת על הצעדים שצפויים לנקוט באמצעות חקיקה זו, וטען כי לא ברור כיצד יושגו התוצאות המובטחות, וכינה זאת “תגובה ראשונית גרועה לצורך שהזמן הפך דרמטי, מכריע ודחוף ביותר” . ”

הוא העלה שש בעיות, כאשר הראשונה היא הבנייה המובטחת למגורים, וציין כי מלבד היקף מוגבל ובאמצעות כספים אירופיים, המדינה לא תיקח על עצמה ישירות את האחריות לבניית בתים חדשים.

” תמיכה הניתנת לקואופרטיבים או שימוש במבני ציבור פנויים, או נכסים שנרכשו או נרכשו באופן פרטי להשכרה במחירים סבירים, כרוכים בביורוקרטיה איטית והסתמכות על גופים המוצפים במשימות אחרות, כגון בנק הפיתוח, או חסרי האמצעים הדרושים, כגון IHRU “אמר הנשיא, ורשם את הבעיה הזו כבעיה השנייה בהצעת חוק יותר דיור.

יתר על כן, הוא ציין כי הפיכת חלק מהשכרות לחובה תהיה מאוד גוזלת זמן ופרקטיקה מוגבלת, שתביא, בתורה, לתוצאות גרועות מאוד ולעלות פוליטית גבוהה. לדבריו, גם משטר ההתאמות המיועד ישיג בספק את ההשפעות המיועדות.

כתוצאה מכך, הנשיא ביקש מהפרלמנט לשנות את הצעת החוק, על מנת להתמודד עם המאבק העומד בפני משפחות רבות עקב נטל העלאות הריבית ובמקרים רבים העלאות שכר הדירה.

” …הצו הנוכחי הזה אינו אמין מספיק למימושו לטווח הקצר…הוא לא מצליח לעורר התגייסות לאתגר העומד בפני כל גיבוריו החיוניים – ציבוריים, פרטיים, חברתיים, ומעל לכל, העם הפורטוגלי בכלל”, הוא אמר . אמר.

בעוד שהנשיא לא הזכיר את תוכנית ויזת הזהב במכתבו, בכוונת חוק “יותר דיור” לסיים את אחד המסלולים המפורסמים ביותר שלה, זה המעניק היתרי שהייה לרוכשי נכסים בפורטוגל.

בגרסה הסופית של חקיקה זו שהוצגה לנשיא, האסיפה רצתה לבטל שני מסלולים לקבלת ויזת זהב פורטוגזית – זה של רכישת נכס והעברת הון של לפחות מיליון יורו בחשבון בנק פורטוגלי.

ולמרות שהצעת החוק הוחזרה לפרלמנט לצורך שינויים נוספים, לא ברור אם חלק ויזת הזהב יעבור שינויים כלשהם.

נתונים של שירות ההגירה והגבול הפורטוגזי (SEF) סך של 861 ויזות זהב הוענקו במחצית הראשונה של 2023 , 475 ברבעון השני מהן ברבעון השני. במהלך אותה תקופה הושקעו בפורטוגל 7,157,485,864.42 אירו במונחים מצטברים באמצעות תוכנית זו.

התקשר אלינו:

03-5561616

צור איתנו קשר:

Sfaradpas@gmail.com

כתובת המשרד:

רח' י.ד. ברקוביץ' 4, תל-אביב

דילוג לתוכן

Managed by Immediate LForce