אזרחות ספרדית או אזרחות פורטוגלית ליוצאי ספרד

ליוצאי ספרד, תורכיה, יוון, צפון אפריקה ועוד – המעוניינים באזרחות אירופאית.

צשרד גולן ושות’ הוא הוותיק והמומחה בתחום. אנו מייצגים יותר מ3000 לקוחות המבקשים אזרחות פורטוגלית וכבר קיבלנו מאות אזרחויות!

אף משרד אחר לא משתווה לנו.

התקשרו עכשיו :  03-5561616 

או שלחו הודעת דואר אלקטרוני.

על פי תנאי החוק החדש, כל יהודי ספרד , ומרבית יוצאי תורכיה, יוון, צפון אפריקה, הבלקן וארצות רבות נוספות, זכאים לקבל אזרחות אירופאית ספרדית או פורטוגלית. אזרחות המקנה זכויות מלאות בכל רחבי האיחוד האירופאי.

מאות אזרחים כבר הגישו בקשות!

אנו נברר עבורך אם אתה זכאי ונשיג עבורך אזרחות אירופאית במחיר השווה לכל נפש.

נעזור לך להחליט אם לבקש דרכון ספרדי או דרכון פורטוגלי לפי תנאיך האישיים וההיסטוריה המשפחתית.

הכל במהירות ותוך חיסכון בזמן ובעלויות.

Free Travel Barcelona photo and picture

Image by Dominick Vietor from Pixabay

עדכון מיום 14/6/2015

הסנאט בספרד אישרר את החוק החדש המעניק אזרחות לצאצאי מגורשי ספרד.

מהחוק, אשר צפוי להיכנס לתוקף ב 1 באוקטובר השנה, עולה כי המועמדים לקבלת אזרחות ידרשו לעבור בחינות בספרדית בסיסית ובידע בתרבות ספרד וכן יהיה עליהם לנסוע לספרד בכדי להציג ולחתום על מסמכים בפני נוטריון

עדכון מיום 25/3/2015

הפרלמנט הספרדי אישר סוף סוף , את הצעת החוק למתן אזרחות לצאצאי מגורשי ספרד.

הצעת החוק תכנס לתוקף בחודש מאי שנה זו , וככל הנראה ניתן יהיה להתחיל להגיש בקשות לאזרחות לקראת סוף השנה.

נראה כי הגרסה שאושרה כוללת בחובה דרישה לבחינה בסיסית בשפה הספרדית וכן ידע בסיסי אודות ספרד.

להערכת חברי הפרלמנט קיימים מאות אלפי מועמדים פוטנציאליים להגשת בקשות לאזרחות.

המועמדים ידרשו לעבור תהליך דו-שלבי . תחילה יהיה עליהם לקבל אישור על השתייכותם לקהילת יהודי ספרד. את האישור ניתן יהיה לקבל מהפדרציה של הקהילות היהודיות בספרד או מגוף רשמי אחר במדינת מגוריהם (במקרה שלנו – ישראל) . מי שלא יוכל להשיג אישור כזה יהיה רשאי להוכיח את מוצאו הספרדי באמצעות ידיעת שפת הלאדינו או  שם משפחה טיפוסי או שמירה על מנהגים המיוחדים ליוצאי ספרד. לאחר שלב זה יהיה על המועמד לעבור בחינה בסיסית בשפה הספרדית ובידע על ספרד. יהיה גם ניתן להציג הוכחות על לימודים של נושאים הקשורים בתרבות ספרד.

לשאלת כתב פיננשל טיימס ענה חבר הפרלמנט הספרדי מר אלוריאגה כי אין לספרדים כוונה להחיל את החוק גם על המוסלמים שגורשו באותה עת מספרד.

מקור : פיננשל טיימס

עדכון מיום 29/01/2015

הממשלה בליסבון אישרה תיקונים לחוק שיקנו ליהודים ממוצא ספרדי-פורטוגזי זכויות אזרחות כפולה. התנאי: להוכיח “קשר מסורתי” כמו שמות משפחה, שפה ושושלת משפחתית

עדכון מיום שישי 6/6/2014

וועדת השרים לענייני חקיקה של ממשלת ספרד קיבלה החלטה, לאשר את התיקון להצעת החוק שהכינה הממשלה הספרדית. מטרת ההצעה היא  הענקת אזרחות ספרדית (או דרכון ספרדי ) לצאצאי יהודי ספרד.

מההחלטה עולה כי ככל הנראה כתנאי לקבלת אזרחות ספרדית יהיה על המועמדים לעבור מבחן בסיסי כלשהו בשפה הספרדית או שפת לאדינו ו/או בידע כללי בנושא ספרד, המבחנים יערכו במכון סרוונטס שנמצא ליד שגרירות ספרד (היקף הידע ומהותו עדיין לא ידועים ואולם לא נראה כי יהיה מדובר במבחן מסובך. אנו נדריך אתכם בהמשך בנושא היקף הידע הנדרש וכיצד ניתן לעבור את המבחן).

כמו כן עולה מההחלטה שכנראה המועמד לקבלת אזרחות ספרדית יהיה חייב להגיש תצהיר שיאושר על ידי נוטריון בדבר הקשר המיוחד של המועמד לספרד.

אישור ההצעה יאפשר לממשלת ספרד להעלות אותה בשבועות הקרובים להצבעה בפרלמנט בבמדריד.

ההצבעה על אישור הצעת החוק בפרלמנט מהווה את השלב האחרון הנדרש לאישורו וכניסתו לתוקף של התיקון לחוק אזרחות ספרדית.

יצויין כי עדיין לא נקבע מועד לדיון על הצעת החוק בפרלמנט.

ואולם כל ההערכות מצביעות על כך שהפרלמנט הספרדי יאשר את הצעת התיקון לחוק, שזוכה הן לתמיכת הממשלה והן בוועדת השרים לענייני חקיקה.

אנו נמשיך לעדכן את האתר עם כל התפתחות נוספת ומידע חדש שיגיעו לידינו.

מה השתנה בחוקי ההגירה של ספרד?

כלי התקשורת ואתרי האינטרנט מוצפים במאמרים ובמידע בנושא אזרחות ספרדית. חלק מהמידע התברר כבר כבלתי מדוייק, מטרתנו כאן לעשות סדר בדברים.

ממשלת ספרד אישרה לא מכבר, הצעת חוק שתאפשר הענקת אזרחות ( דרכון ספרדי ) לצאצאי יהודים שגורשו מספרדבהתאם לאמור בהצעת החוק, יבוטלו הדרישות המופיעות כיום בחוק  האזרחות הספרדי , לויתור על אזרחות כפולה ומגורים של שנתיים ימים לפחות בספרד.

דרישות אלו די הכבידו עד עכשיו, על אלו המבקשים לקבל אזרחות ואולם אין בכוונתם להתגורר או לעבוד בספרד בעתיד הקרוב.

מהן ההשלכות הצפויות?

לכן, עם ביטולן של ההגבלות הללו , ממשלת ספרד מצפה לגל גדול של בקשות אזרחות ספרדית בעיקר מצד יהודים וישראלים המעוניינים לקבל אזרחות אירופאית , אשר מקנה יתרונות רבים, בעיקר בכל הקשור לחופש תנועה , עבודה מגורים ולימודים ברחבי האיחוד האירופי.

הליך החקיקה אמנם עדיין לא הסתיים , ועוד נותר לאשר את החוק  בפרלמנט במדרידואולם אנו ממליצים לכל מי שמעוניין לקבל אזרחות ספרדית או דרכון ספרדי להקדים ולהרשם במשרדנו ולהתחיל להכין את המסמכים הנחוצים, וזאת משום שהמועד להגשת הבקשות לקבלת אזרחות ספרדית יוגבל מראש לשנתיים ימים מיום אישור החוק בפרלמנט.

מדוע אנו זקוקים לשירותי עורך דין כדי לקבל אזרחות ספרדית?

זו אינה חובה לשכור שירותי עורכי דין בכדי להגיש בקשות לקבלת אזרחות ספרדית, ואולם רצוי להיעזר בשירותי עורכי דין מקצועיים המתמצאים בדרישות החוק, בכללים הרבים , בחוקי האזרחות של ספרד ובהליכי קבלת אזרחות ספרדית והדרישות של ממשלת ספרד, וזאת כדי להימנע משגיאות שעלולות לעלות בזמן, בכסף ובאבדן הסיכוי לקבל אזרחות של מדינה אירופאית מתקדמת.

איך ניתן למצוא אותנו?

במשרדנו עורכי דין ותיקים עם נסיון רב בנושא ייעוץ לקבלת אזרחות ספרדית וכן דרכון ספרדי, ופעולה מול הקונסוליה, רשויות ספרד ומוסדות הקהילה היהודית בספרד במטרה לקבל דרכון ספרדי או דרכון פורטוגלי.

משרדנו ממוקם בבנין המוזיאון שליד בית המשפט ומרכז העיר תל אביב , לא רחוק מהקונסוליה של ספרד, מה שיעשה את התהליך לנוח יותר מבחינת המעוניינים באזרחות.

כיצד מוכיחים קשר לספרד?

המבקש להוכיח קשר לצאצאי המגורשים יהיה רשאי להציג בין היתר , תעודה ממזכירות הפדרציה של הקהילות היהודיות של ספרד על שייכות לקהילה, או תעודה מרב קהילה יהודית בספרד או אישור דומה מארץ המוצא (רב בישראל) של המבקש יתכנו גם אפשרויות נוספות.

כמו כן ניתן יהיה להגיש בקשה לדרכון ספרדי  גם על סמך שם משפחה המוכר כספרדי כפי שמפורט ברשימות שונות אותן ניתן למצוא באתר זה (ראו בתפריט מימין).

יתכן גם שלצורך קבלת דרכון ספרדי ניתן יהיה להביא כהוכחה נוספת, שליטה בספרדית או לאדינו , לימודי נושאים הקשורים בספרד, פעילות התנדבותית ופעילות צדקה וכיוצא בכך.

מידע נוסף

אם ברצונכם לקבל ייעוץ , הכוונה ועזרה, מקצועיים ומיומנים, בשאלה מהן דרכי ההוכחה של מוצא ספרדי , ולהגשת בקשה לקבלת דרכון ספרדי ולהרשמה – אנא צרו קשר עם עו”ד יהונתן גולן בטל.03-5221313

התקשר אלינו:

03-5561616

צור איתנו קשר:

Sfaradpas@gmail.com

כתובת המשרד:

רח' י.ד. ברקוביץ' 4, תל-אביב

דילוג לתוכן

Managed by Immediate LForce