דרכון ספרדי מגורשי ספרד

למשרד גולן ושות’ ניסיון בקבלת דרכון ספרדי מגורשי ספרד

לפרטים נוספים לייעוץ כיצד ניתן להוכיח מוצא ספרדי, בכדי לענות על דרישות החוק בעניין דרכון ספרדי מגורשי ספרד ולהרשמה, צרו קשר עם עו”ד יהונתן גולן בטל.03-5221313

המעוניין להוכיח קשר לצאצאי המגורשים יהיה רשאי להציג תעודה ממזכירות הפדרציה של הקהילות היהודיות של ספרד על שייכות לקהילה,תעודה מרב קהילה יהודית בספרד או אישור דומה מארץ המוצא של המבקש. כמו כן ניתן יהיה להגיש בקשה לאזרחות ספרדית גם על סמך שם משפחה מוכר כספרדי, שליטה בספרדית או לאדינו ועוד.

לרשימת שמות משפחה של צאצאי מגורשי ספרד

לטופס הבקשה לאזרחות

מתוך העיתונות:

הבהלה לדרכון אירופי: מכינים מקלט – דרכון ספרדי מגורשי ספרד

החוק הספרדי יאפשר להמוני ישראלים לחלום גם הם – אף שהדרך לקבלת הדרכון הספרדי עוד ארוכה מאוד. “אם תהיה אפוקליפסה כלכלית וביטחונית יש לנו לאן לברוח”, מסביר מי שכבר מחזיק בדרכון. גם אתם ברשימה הספרדית?

במשך שנים חיפשו ישראלים את הקשר האשכנזי שיאפשר להם לקבל את הדרכון האירופי המיוחל. בסוף השבוע מאות אלפים מהם גילו שהדרך לאותו דרכון קצרה מתמידודווקא דרך הקשר הספרדי. 522 שנים לאחר שהמלך פרננדו ה-2 והמלכה איזבלה ה-1 חתמו על צו המורה על גירוש יהודי ספרד, אישרה הממשלה חוק המאפשר לצאצאיהם של המגורשים לקבל אזרחות ספרדית,( דרכון ספרדי מגורשי ספרד ) מבלי לוותר על אזרחות המדינה שבה הם מתגוררים.

על פי ההערכות, כ-3.5 מיליון יהודים יוכלו לקבל עתה אזרחות ספרדית. אבל מדוע כל כך הרבה ישראלים חיפשו אחרי שמם ברשימת השמות שפרסמו הספרדים, למה האפשרות להגר מכאן נשקלת כה ברצינות ומה הסיבות למרדף אחרי הדרכון האירופי. או הדרכון ספרדי?

פרופיוסי שיין, ראש החוג למדע המדינה באוניברסיטת תל אביב, סבור כי המטרה העיקרית היא “פתיחת אופציות”. לדבריו, “יש שיגידו שאופציות אלה הן לשעת חירום ושזה חלק מההיסטוריה של העם היהודי, אבל אנחנו נמצאים בעולם גלובלי שלהרבה אנשים יש ריבוי אזרחויות. זה לא עניין של חוסר פטריוטיות, אלא הזדמנות כלכלית ואפשרות להיות אזרח העולם“.

עם זאת, גם הפן הביטחוני הוא חלק מהשיקולים. “בגלל המציאות המזרח תיכונית והמיקום הגיאוגרפי שלנו, הישראלים תמיד נוסעים”, אמר אשיין. “אנשים שמוציאים דרכונים פולניים מנצלים הזדמנויות. מצד שני, עבור הרבה ישראלים האופציות האלה לא מהוות אטרקציה. אחרים לא רוצים לבנות משפחה בחו”ל. ישראלים שייכים מאוד לתרבות הישראלית ובמידה מסוימת לא יכולים בלי ישראל, לכן במקרים רבים מדובר במיצוי האופציות בלבד“.

דרכון ספרדי מגורשי ספרד

על כל צרה שלא תבוא

זאב צחור, פרופסור להיסטוריה, לא מופתע מהמרוץ הבלתי-פוסק אחר דרכון אירופי: “ההנחה הציונית שהקמת מדינה ליהודים תעניק להם ‘מקלט בטוח’, כפי שנאמר בקונגרס הציוני בבאזל, נראית היום רחוקה מאוד. אם יש מקום שהוא הכי פחות בטוח ליהודים הוא מדינת היהודים. גם אם לא כולם מודים בכך, חלקים בחברה הישראלית, שמודעים להיסטוריה היהודית, מכינים להם כמו בכל הדורות מקלט אחר, על כל צרה שלא תבוא. “.

פרופצחור מסביר מדוע הדרכון האירופי הוא המבוקש ביותר: “אפילו מי שיש לו דרכון סלובקי או סלובני יכול – בגלל האיחוד האירופי – לקבל למשל מקום באוניברסיטה בלונדון בשכר לימוד נמוך מאוד”. עם זאת, לדבריו “זו סיבה משנית, שנייה לניסיון של הדורות היהודיים לאתר מקלט לימי צרה. אני רוצה לקוות שהרוב מניחים כמוני שלא נזדקק לו, אבל הניסיון היהודי מלמד שכדאי להכין“.

באשר לספרד, הוא אינו אופטימי: “ההליך הצפוי הוא כזה שאך מעטים יצליחו להוכיח קשר ישיר לספרד. גנאולוגיה היא השרשרת המשפחתית כלפי מעלה, וגנאולוגיה יהודית קשה מאוד להוכחה להבדיל מזו הנוצרית, שהיה בה רישום מסודר מאוד. הגנאולוגיה היהודית נסמכה פה ושם על ספרי קודש, אך זו לא אסמכתה.

___________________________________________________________________________________________________

התקשר אלינו:

03-5561616

צור איתנו קשר:

Sfaradpas@gmail.com

כתובת המשרד:

רח' י.ד. ברקוביץ' 4, תל-אביב

דילוג לתוכן

Managed by Immediate LForce