מה לעשות בפורטו עם דרכון פורטוגזי?

שמענו הרבה אנשים מספרים לנו שהם אוהבים את פורטו יותר מליסבון. ואנחנו חייבים להודות כי היתה לנו אותה תחושה (אם כי נלך לפרטים של הבירה הפורטוגזית מאוחר יותר). פורטו נחשף לנו כהפתעה נעימה מאוד. עיר שנראית במבט ראשון מתערפלת מעט על ידי חלוף הזמן, מוזנחת במקצת, אבל במבט האסתטי הזה טמון הקסם הגדול ביותר שלה.אחרי כמה שעות סיור ברחובות שלה, מה שהיה פעם קירות שבורים עכשיו את הבד המושלם לאמנות הרחוב היפה ביותר. בכל צעד גרפיטי, אבל לא מילה פשוטה משורבטת בריסוס. פורטו מזרז אמנות עירונית ברמה גבוהה בכל פינה. ואנחנו אסירי תודה על האמנות הזאת, כי זה הופך להיות עיר אטומה למקום קורן עם אור תופס את הנוסע. הקירות שהיו יכולים להיות עצובים עכשיו יש סיבה להיות שם.
פורטו היא עיר קלה לטייל. אם אין לך בעיות עם הליכה, אתה לא צריך תחבורה ציבורית. אל הנהר Duero, שם אולי מצלצל פעמון עבור יינות טיפוסי של האזור, התחנה הראשונה שמושכת את תשומת לב הנוסע הוא Praça דה ליברדה יפה, עם העירייה ברקע. כיכר זו היא המרכז המפריד בין העיר העתיקה לעיר המודרנית, וממנה נולדה דוס אליאדה (Avenida dos), מלאת מבנים בסגנון מודרניסטי.

assorted photos on white wall

Photo by La coccinelle on Unsplash

 

בקרבת מקום יש את קפה מאג’סטיק ההיסטורי, עבודה מייצגת של האפוקסה של שנות ה -20 של המאה ה -20. זה דבר יקר להעריץ, האדריכלות שלו יפה, אבל זה לא מתאים לכיס חלש מאז המחירים עולים בקנה אחד עם הביקוש הגבוה כי שורות עד להיכנס. עם זאת, אם יש לך עוד כסף להוציא, כדאי לשתות משהו בבית קפה שהוכרז המורשת התרבותית בשנת 1983 (לאחר שיקום חזק מאוד כדי להחזיר את הפאר שלה אחרי כמעט שני עשורים של נטישה) והיה, כמו האגדה, שבה נולד הארי פוטר בידיו של ג’יי קיי רולינג, שגר בפורטו במשך שנתיים (אם כי קשה להאמין כי ג’יי-קיי רולינג היה שרוי בהרס כלכלי באותה תקופה, והקפה מאג’סטיק היה, ועדיין, אחד המקומות היקרים ביותר בעיר).

קרוב מאוד לכיכר אנחנו יכולים גם לבקר את תחנת הרכבת סן בנטו כדי ליהנות ההיסטוריה של פורטוגל מיוצג על יותר מ -20,000 אריחים.

עכשיו, ללא ספק, את החלק הכי נעים של העיר ואת הסיבה העיקרית מדוע התאהבנו בפורטו: הבנקים של Duero. שם, בין שולחנות של ברים, על גדות הנהר, בעוד השמש נופלת וכמה מוסיקאים נשמעים ברקע, הוא המקום האידיאלי לקחת הפסקה ומשקה. הבתים הצבעוניים שמאחוריהם, האנשים המצעדים לפנינו, ואוויר המים, הם מה שפורטו: עיר גדולה שנראית כאילו היא חיה בקצב נינוח. לפחות זו ההרגשה שיש לך כנוסע; אולי פורטוגזית המתגוררת שם תגיד לנו שאנחנו משוגעים.

ברגע שהרגליים נחו והחוזק התאושש, ופעם אחת, אחרי שנשתה כוס יין עם הפנים על פניה, לא היה דבר טוב יותר מאשר חציית גשר לואיס הראשון כדי להגיע לצד השני של הנהר, העליון של העיר דרך נסיעה רכבל יפה עם נוף שאין כמוהו של שקיעה מעל בתים riverside.

 

התקשר אלינו:

03-5561616

צור איתנו קשר:

Sfaradpas@gmail.com

כתובת המשרד:

רח' י.ד. ברקוביץ' 4, תל-אביב

דילוג לתוכן

Managed by Immediate LForce