עדת הספרדים בירושלים

מתוך העיתונות: ד”ר אברהם חיים, יושב ראש ועד עדת הספרדים בירושלים נפגש עם המלך חואן קרלוס בארמון במדריד

Free Houses River photo and picture

Image by Enrique from Pixabay

מלך ספרד, קיבל בשבוע שעבר בארמון זרזואלה שבמדריד את יושב ראש ועד עדת הספרדים בירושלים.

ד”ר חיים סקר בפני מארחו את עיקרי תולדותיו של ועד העדה שהוא המוסד היהודי הוותיק ביותר בירושלים, שפועל בה ברציפות, מאז עלייתו של הרמב”ן ארצה.

ד”ר אברהם חיים הודה למלך על הצעת החוק של ממשלת ספרד, שנתקבלה לאחרונה – למתן אזרחות ספרדית ליהודים מצאצאי מגורשי ספרד , והוא אף הגדיר אותם כ”שגרירים הטובים ביותר של ספרד בעולם, זה למעלה מ – 500 שנה”.

ד”ר חיים טען כי ועד עדת הספרדים ישמש למעשה כמוסד המקשר בין ממשלת ספרד, קרי הקונסוליה הכללית של ספרד בירושלים לבין היהודים הספרדים הירושלמים, שיפנו לקבל את האזרחות הספרדית.

לדבריו ועד עדת הספרדים יצג את הספרדים בירושלים עוד לפני קום המדינה ופעילותו מוכרת היטב למלך, “היה לי חשוב להיפגש עם המלך שאחד התארים שלו זה גם מלך ירושלים, הודיתי לו על החוק, ואנחנו נגיש לממשלת ספרד את ההמלצות על יהודים שיבקשו אזרחות ספרדית. החוק מהרגע שיאושר סופית יהיה בתוקף לשנתיים”.

לקראת סיום הפגישה העניק יושב ראש ועד עדת הספרדים בירושלים למלך ספרד את מדליית הזיכרון של ארבעת בתי הכנסת הספרדים ברובע היהודי שבעיר העתיקה של ירושלים: רבן יוחנן בן זכאי, אליהו הנביא, קהל ציון והאיסטנבולי. מדלייה זו הופקה בידי החברה הממשלתית למדליות ולמטבעות.

התקשר אלינו:

03-5561616

צור איתנו קשר:

Sfaradpas@gmail.com

כתובת המשרד:

רח' י.ד. ברקוביץ' 4, תל-אביב

דילוג לתוכן

Managed by Immediate LForce