דרכון פורטוגלי

הזהרו מהשקעות נדל”ן – בקרוב השוק קורס! אל תשליכו את כספכם לאשפה.

עדיף להשקיע באזרחות פורטוגלית

משרד עורכי דין המתמחה באופן ייחודי בהשגת אזרחות פורטוגלית בלבד.

משרדנו הינו המקצועי והמוביל בתחום , ללא כל תחרות!

אנחנו משאירים הרחק מאחור כל משרד אחר בארץ בכל מדד של תוצאות ושל שביעות רצון הלקוחות.

הזהרו משרלטנים .

חולמים על החזקת דרכון אירופאי שיאפשר לכם לנוע בחופשיות במדינות האיחוד האירופי וליהנות ממגוון רחב של יתרונות הנלווים להחזקתו?
אתם נמנים על צאצאיהם של מגורשי ספרד ופורטוגל?
זה הזמן לדעת הכול על הליכי הוצאת דרכון פורטוגלי המאפשר לכם בין היתר ליהנות גם מאזרחות פורטוגלית לכל דבר ועניין וגם מהחזקת דרכון אירופאי.

Free Sun Party photo and picture

Image by Rui Neves from Pixabay

 

בדומה לספרד, גם בפורטוגל הונהגו בשנים האחרונות חוקים שמטרתם הסדרת הליכי בקשה וקבלת אזרחות פורטוגלית לצאצאיהם של מגורשי ספרד ופורטוגל לאורך הדורות. בשנת 2013, ממשלת פורטוגל פרסמה הודעה בדבר כוונתה לאפשר לצאצאי יהודי פורטוגל לקבל דרכון פורטוגלי בהתאם להנהגת קריטריונים מקלים בהשוואה להליך הרגיל בדבר הוצאות דרכון פורטוגלי. כוונה זו גובשה באמצעות הצעת חוק אשר נכנס לתוקפו בתאריך 01/04/2015.

עיקרי החוק בדבר הוצאת דרכון פורטוגלי לצאצאי יהודי פורטוגל

החוק הפורטוגלי בדבר מתן הקלות לצאצאי יהודי פורטוגל המעוניינים בקבלת דרכון פורטוגזי, מורכב משלושה שלבים עיקריים:

  1. קבלת תעודה המעידה על הוכחת קשר ליהודי פורטוגל ו/או קשר ליהודים ספרדים שמוצאם מפורטוגל. תעודה זו מונפקת על ידי הקהילה היהודית הפורטוגזית הפועלת בליסבון ועלותה הינה -500 אירו.
  2. הגשת בקשה לקבלת דרכון פורטוגלי – הבקשה מופנית לממשלת פורטוגל באמצעות שגרירות פורטוגל בישראל והגשתה כרוכה בתשלום אגרה בסך 250 אירו.
  3. קבלת תעודת לידה בדרך להנפקת דרכון פורטוגלי – לאחר קבלת אישור עקרוני מטעם ממשלת פורטוגל בדבר קבלת אזרחות פורטוגלית, תקבלו לידיכם תעודה לידה אותה תדרשו להגיע בשגרירות פורטוגל בישראל לצורכי הוצאת דרכון פורטוגלי.

מספר דברים אותם חשוב לדעת על הליכי קבלת אזרחות פורטוגלית:

בדומה להליכי הגשת בקשה לקבלת אזרחות ספרדית, גם בהליכי בקשת אזרחות פורטוגלית תדרשו להוכיח קשר וזיקה משפחתית ליהודי פורטוגל, וזאת באמצעות מסמכים שונים היכולים להעיד כל כך, לרבות, תעודות לידה ופטירה, תעודות נישואין, תעודות עלייה, דרכונים ומסמכים שונים הרלוונטיים לצורך כך.

בניגוד להליכי הבקשה לקבלת אזרחות ספרדית, הליכי קבלת דרכון פורטוגזי אינם מחייבים אתכם לעבור מבדקי שפה או ידע אודות פורטוגל, אך יחד עם זאת חשוב לציין ולהבהיר שכל שימוש בשפה הפורטוגזית ו/או בשפת הלדינו ושימוש במנהגי יהודי פורטוגל יכולים לשמש אתכם לצורך קידום קבלת התעודה המעידה על קשרי הדם שלכם ליהודי פורטוגל.

זוג נשוי (בעל ואישה) יהיו ראשים לקבל אזרחות פורטוגלית במידה והם נשואים יותר מ-3 שנים (טרם תחילת תהליך הבקשה לאזרחות), וזאת גם במקרים ובהם אחד מבני הזוג איננו עונה על הקריטריונים המופיעים לעיל.
ילדים מתחת לגיל 18 יהיו זכאים לקבלת אזרחות פורטוגלית באופן אוטומטי מיד עם מתן אישור לקבלת דרכון פורטוגזי להוריהם.

הליכי הגשת הבקשה מיום קבלת התעודה מטעם הקהילה היהודית בפורטו או בליסבון ועד להנפקת דרכון פורטוגזי על ידי שגרירות פורטוגל בישראל אורך בממוצע בין 4 ל-6 חודשים.

גולן ושות’- משרד עורכי דין המתמחה בליווי הליכי הוצאת אזרחות פורטוגלית

אנחנו במשרד עורכי הדין- גולן ושות’, עוסקים ומתמחים במתן שירותי ייעוץ וליווי משפטי למטרות הליכי הוצאת אזרחות פורטוגלית לכלל אזרחי ישראל שהינם יהודים ממוצא ספרדי. השירות המקצועי המוצע על ידינו כולל ליווי מקצועי ומלא של כל שלבי התהליך מתחילתו ועד סופו וקבלת סיוע משפטי בכל הנוגע להצגת מסמכים היכולים להעיד על זיקתכם וקשרי הדם ההיסטוריים שלכם ליהודי פורטוגל.

דרכון פורטוגלי שמות משפחה

אזרחים ישראליים המחזיקים בשמות משפחה בעלי ניחוח פורטוגזי, או לחלופין, שמות משפחה שמקורם היה נפוץ בקרב יהודי פורטוגל, יהיו ראשים לבחון את זכאותם לקבלת אזרחות פורטוגלית בהתבסס על שם משפחתם. דרכון פורטוגלי שמות משפחה מיועד בין היתר לאזרחים ישראליים שמשפחתם הגיעה לישראל בין היתר מתורכיה, יוון, בולגריה, צפון אפריקה, מדינות הבלקן, הולנד, בלגיה, צרפת, אנגלית וארצות נוספות בהן היהודים נהגו לשמר את שם משפחתם הספרדי.

דרכון פורטוגלי שמות משפחה מתבסס על העיקרון המעוגן בחוק הפורטוגלי במסגרתו כלל צאצאי יהודי פורטוגל אשר הוגלו למדינות אחרות, יהיו זכאים להקלות בדבר בקשתם לקבלת אזרחות פורטוגלית. אם גם אתם בעלי שם משפחה בעל ניחוח ספרדי אתם מוזמנים לפנות אלינו עוד היום ולבדוק האם שם משפחתכם תואם את דרישות הליך הנפקתו של דרכון פורטוגלי שמות משפחה.

התקשר אלינו:

03-5561616

צור איתנו קשר:

Sfaradpas@gmail.com

כתובת המשרד:

רח' י.ד. ברקוביץ' 4, תל-אביב

דילוג לתוכן

Managed by Immediate LForce