אודות אזרחות פורטוגלית, מחיר ותנאים

מעוניינים להוציא אזרחות פורטוגלית? לפני שאתם מתחילים בהליך חשוב שתדעו מהם תנאיו וכמה הוא יעלה לכם. את המידע תוכלו לקבל במשרד עורכי דין גולן ושות’ המתמחה בליווי הליכי הגשת בקשה לאזרחות פורטוגלית וספרדית עבור צאצאי יהודים מגורשי ספרד.

תיקון לחוק האזרחות הפורטוגלי

הפרלמנט של פורטוגל העביר בשנת 2013 הצעה לתיקון חוק האזרחות, המכירה בזכות השבות של יהודים צאצאי גירוש ספרד. מדובר ביהודים שגורשו וברחו במאה החמש עשרה והשש עשרה, בימי האינקוויזיציה מספרד ופורטוגל עקב רדיפות דתיות. התיקון לחוק מאפשר ליהודים אלו לקבל אזרחות בתנאים מקלים, ללא צורך במגורים בפורטוגל וללא הוכחת יכולת לדבר בשפה או להכיר את תרבותה. בשנת 2015 חוק זה יצא לפועל עם צו תיקון מיוחד. יש לציין כי בשנה זו גם ספרד הכירה בזכותם של מגורשי ספרד לשוב למדינתם ולקבל בה אזרחות.

הוכחת קשר ליהדות פורטוגל

התנאי הראשון לקבלת אזרחות פורטוגלית למגורשי ספרד הינו הוכחת היותכם צאצאי יהודים שגורשו מפורטוגל או ספרד. הוכחה זו מתחילה קודם כל בשם המשפחה שלכם והיותו מקובל ונפוץ בקרב יהדות פורטוגל או היותו בעל ניחוח פורטוגלי. שם המשפחה יכול להיות שלכם או של בני המשפחה שלכם. ברשות משרדנו רשימות מקיפות ועדכניות של שמות משפחה הקשורים לגירוש ספרד, המכילות מאות אלפי שמות משפחה ושמות פרטיים. בעזרת רשימות אלו נערוך בדיקה ראשונית אם הינכם יכולים להיות זכאים לקבלת אזרחות פורטוגלית.

אזרחות פורטוגלית – המחיר

מחיר אזרחות פורטוגלית מתחלק לשני מרכיבים עיקריים, האחד עבור אגרות ותשלומים לגורמי ממשל פורטוגליים, והשני עבור דמי טרחה של עורך הדין:

  • תשלומים להסדרת ההליך- מורכבים מאגרות שונות לרבות אישור של קהילת יהדות ליסבון או פורטו ואגרת הגשת בקשה לאזרחות. עלויות הליך זה מסתכמות בממוצע כבשבע מאות חמישים יורו.
  • שכר טרחה עורך דין- עלות שירותי ליווי משרד עורכי דין משתנה בין משרדים. אנו גובים עבור הליך זה מחיר הוגן במיוחד העומד על כששת אלפים שקלים, וישנה הוזלה נוספת כאשר מצטרפות להליך בקשות של בני משפחה נוספים. בדרך כלל מרבית התשלום תעבור אלינו לאחר שקיבלתם את האזרחות המיוחלת.

להוצאת אזרחות פורטוגלית

למידע נוסף לחצו כאן

לקבלת עוד מידע וסיוע מקצועי אודות אזרחות פורטוגלית מחיר ותנאים, מלאו את פרטיכם באתר שלנו, או צרו קשר עם משרד עו”ד גולן ושות’ בטלפון 03-5561616 או במייל Info@LawOfisrael.com.

התקשר אלינו:

03-5561616

צור איתנו קשר:

Sfaradpas@gmail.com

כתובת המשרד:

רח' י.ד. ברקוביץ' 4, תל-אביב

דילוג לתוכן