אזרחות ספרדית למגורשי ספרד

למשרדנו ניסיון רב בקבלת אזרחות ספרדית למגורשי ספרד, ופעולה מול רשויות ספרד ומוסדות הקהילה היהודית בספרד.

אזרחות ספרדית למגורשי ספרד

מי שמעוניין להוכיח קשר לצאצאי המגורשים יהיה רשאי להציג תעודה ממזכירות הפדרציה של הקהילות היהודיות של ספרד על שייכות לקהילה,תעודה מרב קהילה יהודית בספרד או אישור דומה מארץ המוצא של המבקש.
כמו כן, ניתן יהיה להגיש בקשה לאזרחות ספרדית גם על סמך שם משפחה מוכר כספרדי, שליטה בספרדית או לאדינו .

לפרטים נוספים לייעוץ כיצד ניתן להוכיח מוצא ספרדי, בכדי לענות לדרישות החוק בעניין אזרחות ספרדית למגורשי ספרד ולהרשמה,  צרו קשר עם עו”ד יהונתן גולן בטלפון  03-5561616

 

Free City Buildings photo and picture

Image by Enrique from Pixabay

גירוש יהודים מהממלכות הספרדיות ומפורטוגל בין השנים 1492 ל-1498, הוביל לנדידתם של יהודי ספרד ופורטוגל למדינות שונות ברחבי אירופה (צרפת, אנגליה, גרמניה, הולנד, בלגיה, בריטניה, תורכיה ויוון) ולמדינות צפון אפריקה. כיום, לאחר כניסתם לתוקף של חוקים אזרחיים בספרד ובפורטוגל במסגרתם מוסדרים הליכי קבלת האזרחות לצאצאי מגורשי ספרד, עומדת בפני ישראלים רבים שמוצאם הינו יהודי-ספרדי, האפשרות לממש את זכותם ההיסטורית והאזרחית בדבר קבלת דרכון ספרדי למגורשי ספרד או לחלופין קבלת דרכון פורטוגלי למגורשי ספרד, וכפועל יוצא מכך ליהנות ממגוון רחב של יתרונות הנלווים להחזקתו של דרכון אירופאי למגורשי ספרד.

אפשרות זו עומדת (על פי הערכות שונות) לכ-3.5 מיליון יהודים מסביב לעולם ולמאות אלפי ישראליים אשר יוכלו להחזיק גם באזרחות הישראלית וגם באזרחות הספרדית או באזרחות הפורטוגלית בהתאם לזכאותם. הליכי קבלת דרכון פורטוגלי או דרכון ספרדי למגורשי ספרד הנו הליך המחייב אתכם בראש ובראשונה להוכיח קשר ישיר וזיקה למוצאכם הספרדי והשתייכותכם ההיסטורית לצאצאי מגורשי ספרד. אישור להוכחה ניתן על ידי מוסדות הקהילה היהודית בספרד או על ידי הקהילה היהודית הפורטוגזית הפועלת בליסבון או בפורטו, וזאת בהתאם למסמכים הרלוונטיים אותם תדרשו להציג בפניהם. מסמכים אלו כוללים כל מסמך רלוונטי היכול להוכיח את הימצאותו של קשר משפחתי ביניכם לבין צאצאי מגורשי ספרד, והוא יכול להתבסס בין היתר על אילן יוחסין, עבודת שורשים ומחקרים שונים הנערכים בתחום שמות משפחה יהודיים של מגורשי ספרד ואופן התגלגלותם לאורך הדורות.

בנוסף, הליכי קבלת דרכון ספרדי למגורשי ספרד, מחייבים אתכם לעבוד בסדרת מבדקים לצורך כך. מבדקים אלו נערכים על ידי מכון עצמאי הפועל מטעם הקונסוליה של ספרד בישראל, והם כוללים: מבחן שפה ברמת A2 ומבחן ידע תרבותי על ספרד. הגשת בקשות בדבר קבלת אזרחות ספרדית לצאצאי מגורשי ספרד, בדומה לקבלת אזרחות מכל סוג בספרד (גם לאילו שאינם נמנים על צאצאי מגורשי ספרד), מתבצעת כיום באמצעות מערכת אלקטרונית, כאשר הגשת הבקשה חייבת להתבצע בפועל רק לאחר עמידתכם בשני המבדקים השונים ורק לאחר שעומד לרשותכם מסמך המעיד על הקשר והזיקה שלכם למגורשי ספרד ובמידה והוא קיבל את אישורם של מוסדות הקהילה היהודית בספרד.

בניגוד להליכי הבקשה לקבלת אזרחות ספרדית לצורך קבלת דרכון אירופאי למגורשי ספרד, הליכי קבלת דרכון פורטוגלי למגורשי ספרד אינם מחייבים במבדקי שפה או במבדקי ידע אודות פורטוגל, אך יחד עם זאת, כל שימוש בשפה הפורטוגזית או בשפת הלאדינו יכול לסייע לכם בהליכי קבלת דרכון פורטוגלי למגורשי ספרד.

אנחנו במשרד עורכי הדין-גולן ושות’, עוסקים ומתמחים במתן שירותים משפטיים המיועדים למטרות ליווי הליכי קבלת  דרכון ספרדי למגורשי ספרד או קבלת דרכון פורטוגלי למגורשי ספרד.
מיום תיקון התקנות החדשות בחוק הספרדי (בשנת 2015) בדבר האפשרות העומדת לרשות צאצאי מגורשי ספרד לדרוש את זכאותם לאזרחות ספרדית, אנו ליווינו בהצלחה יתרה קרוב ל-1,000 הליכי הגשה וקבלת אזרחות ספרדית למגורשי ספרד.

זכרו: הצלחת התהליך תאפשר גם לכם ליהנות מכל היתרונות הנלווים להחזקתו של דרכון אירופאי למגורשי ספרד. למידע מורחב אודות היתרונות הנלווים להחזקת דרכון אירופאי למגורשי ספרד לחצו כאן או צרו עמנו קשר עוד היום.

________________________________________________________________________________________

 

התקשר אלינו:

03-5561616

צור איתנו קשר:

Sfaradpas@gmail.com

כתובת המשרד:

רח' י.ד. ברקוביץ' 4, תל-אביב

דילוג לתוכן

Managed by Immediate LForce