הוצאת אזרחות ספרדית למגורשי ספרד

הוצאת אזרחות ספרדית למגורשי ספרד כרוכה בהליך בירוקראטי סבוך המוגבל במועד הגשתו עד לאוקטובר 2019. בכדי להצליח בהליך ולבצעו באופן הנכון, היעיל והחסכוני ביותר מומלץ לפנות למשרד עורכי דין גולן ושות’ שתחום זה הינו התמחותו העיקרית. מרגע העברת החוק בשנת 2015 משרדנו ליווה בהצלחה מעל לאלף בקשות. התמחותנו ניכרת בניסיון רב בהתנהלות מול שגרירות ספרד, רשויות החוק ומוסדות קהילת יהדות ספרד.

סיפור גירוש יהדות ספרד

גירוש יהדות ספרד הינו אחד מהמאורעות הקשים שעברו על היהדות בגולה לאורך השנים.

הגירוש אירע במאה החמש עשרה בספרד ופורטוגל על רקע אמונה דתית ובמסגרת האינקוויזיציה. האירוע גרם לעקירה והגירה המונית של מאות אלפי יהודים לארצות שונות באירופה וצפון אפריקה לרבות גרמניה, צרפת, אנגליה, הולנד, יוון, בלגיה וטורקיה. כיום ספרד מכירה בעוול ההיסטורי של המדינה כנגד יהודיה והיא מוכנה להעניק לצאצאי הגירוש אזרחות ספרדית בתנאים יחסית מקלים. התנאים לא דורשים מגורים בספרד ולא ויתור על אזרחות נוספת.

הוכחת קשר ליהדות ספרד

זכאות לאזרחות ספרדית למגורשי ספרד מתחילה בהוכחת היותכם צאצאי הגירוש. ההוכחה מושגת על ידי שייכות לקהילת יהדות ספרד המסופקת על ידי הפדרציה של קהילת יהדות ספרד או מידי רב של קהילה יהודית בספרד או במדינת המוצא של מגיש הבקשה. קשר זה ניתן להוכיח בין היתר על ידי אילן יוחסין משפחתי, עבודות מחקר וכן על פי שם המשפחה של מגיש הבקשה שיכול העיד על היותו צאצא של משפחה ספרדית. כמו כן, הכרות טובה עם השפה הספרדית או לאדינו והכרות עם תרבות המדינה מסייעת באישור בקשת אזרחות.

מבדקים לקבלת אזרחות

מלבד הוכחת קשר למגורשי ספרד, קבלת אזרחות ספרדית נדרשת גם במספר מבדקים הנערכים בקונסוליה בישראל. מדובר בשני מבדקים, האחד בוחן את רמת ידיעת השפה הספרדית, והשני בודק הכרות עם התרבות הספרדית. לאחר שיש בידכם אישור והכרה של מוסדות ספרדיים רלוונטיים להיותכם צאצאי ספרד, ולאחר שעברתם את שני המבדקים, ניתן להגיש בקשה רשמית לאזרחות ספרדית. הבקשה מבוצעת כיום בעזרת מערכת אלקטרונית.

הוצאת אזרחות ספרדית

למידע נוסף לחצו כאן

לקבלת עוד מידע וסיוע מקצועי בנושא הוצאת אזרחות ספרדית למגורשי ספרד, מלאו את פרטיכם באתר שלנו, או צרו קשר עם משרד עו”ד גולן ושות’ בטלפון 03-5561616 או במייל Info@LawOfisrael.com

התקשר אלינו:

03-5561616

צור איתנו קשר:

Sfaradpas@gmail.com

כתובת המשרד:

רח' י.ד. ברקוביץ' 4, תל-אביב

דילוג לתוכן