משרד עו”ד גולן ושות. – פרטי קשר לשגרירות ספרד בישראל

מידע כללי על שגרירות ספרד בישראל

הליך הגשת בקשה לאזרחות ספרדית מול שגרירות ספרד בישראל

שגרירות ספרד בישראל הממוקמת בתל אביב, היא זו האחראית על קליטת בקשות לקבלת אזרחות ספרדית באמצעות מערכת אלקטרונית המיועדת לצורך כך. הגשת הבקשה לאזרחות מתאפשרת לכל אחד ואחת מכם העומד בשלושה תנאים בסיסיים לצורך כך:

  1. הצגת מסמכים רלוונטיים המעידים על הוכחת קשר וזיקה לספרד (עליהם נפרט בהמשך)
  2. עמידה במבחן שפה בספרדית
  3. עמידה במבחן ידע אודות ספרד ותרבותה

יש לציין שהמבדקים הנערכים למעוניינים בקבלת אזרחות ספרדית, נערכים על ידי מכון עצמאי הפועל מטעם שגרירות ספרד בישראל.

באמצעות אילו מסמכים ניתן להוכיח קשר וזיקה לספרד?

אזרחי ישראל המעוניינים בקבלת אזרחות ספרדית המאפשרת להם בין היתר ליהנות מכל היתרונות הנלווים להחזקת דרכון אירופאי, נדרשים להוכיח קשר וזיקה לספרד באמצעות תעודות ומסמכים המעידים על השתייכותם לצאצאי יהדות ספרד, לרבות, תעודות לידה, תעודות נישואין, תעודות עלייה, תעודות מסע, כתובה בנוסח ספרדי, אישור ממקור רבני מוסמך לפיו המבקש הינו יהודי ממוצא ספרדי ועוד.

כמו כן, ניתנת האפשרות לאזרחים ישראליים שאינם נמנים על צאצאי משפחותיהם של מגורשי ספרד ו/או יהדות ספרד לדורותיה, להגיש בקשה לקבלת אזרחות ספרדית במסגרת הוכחת קשר וזיקה עם ספרד באמצעות הגשת מסמכים המעידים על כך (לימודים, פעילות עסקית, פעילות חברתית – התנדבותית וכדומה).

למסמכים הנ”ל יש לצרף גם מסמכים אישיים של זהות המבקש, לרבות, תעודת זהות, תעודת לידה ותעודת יושר המונפקת על ידי משטרת ישראל.

זכרו: הגשת הבקשה לקבלת אזרחות ספרדית באמצעות המערכת האלקטרונית המיועדת לצורך כך, חייבת להתבצע אך ורק לאחר שעומדים לרשותכם המסמכים הרלוונטיים המעידים על כך שאפשרותכם להוכיח קשר וזיקה לספרד, ורק לאחר שעמדתם במבדקים הנדרשים לצורך כך: מבחן שפה ומבחן ידע חוקתי וסוציו-תרבותי על ספרד.

עם סיום הליכי הגשת הבקשה לשגרירות ספרד בנוגע לבקשתכם לקבלת אזרחות ספרדית, תדרשו להגיע באופן פיזי לספרד, וזאת לצרכי קיום פגישה וחקירה עם נוטריון ספרדי. ברוב המקרים, הגעתכם לספרד מעידה על כך שעומד לרשותכם אישור עקרוני להשלמת התהליך וקבלת מסמכי האזרחות.

פרטים על השגרירות

הקונסוליה הספרדית בתל אביב, הינה נציגות דיפלומטית ספרדית בישראל.הקונסוליה מציעה שירותים קונסולריים לתושבי ישראל.

שירותי הקונסוליה הספרדית בתל אביב:

  1. שירותים נוטריונים
  2. שירותי ויזה ואשרות – לישראלים אין צורך באשרת כניסה לספרד
  3. שירותים קונסולריים נוספים
  4. הנפקת דרכון
  5. שירות לאזרחים
  6. מרשם אוכלוסין

כתובת הקונסוליה בתל אביב

רחוב דניאל פריש 3   תל אביב ,    בית- The Tower

טלפון שגרירות ספרד : 03-7697900    Emb.telaviv.info@maec.es

embspain@netvision.net.il

בית השגריר – בזל 22 הרצליה פיתוח

קונסוליה בירושלים

טלפון- 02-5828006     פקס:02-5326731

כתובת: שייח ג’ראח ירושלים, ת.ד. 19128 ישראל

כתובת אתר השגרירות

http://www.exteriores.gob.es/Embajadas/TELAVIV/en/Pages/inicio.aspx:

מכון סרוונטס – בית ספר לספרדית שגרירות ספרד

כתובת: שולמית 7 תל אביב

טלפון: 03-5279992

www.cervantes.es

Coat of Arms of Spanish Monarch שגרירות ספרד

שגרירות ספרד : “לא קיימת רשימה רשמית של שמות שפורסמה על-ידי ממשלת ספרד”

Free Cervantes Don Quijote photo and picture
Image by ddzphoto from Pixabay
האפשרות שמיליוני יהודים ברחבי העולם יזכו לקבל אזרחות ספרדית בגין נשיאת שם משפחה המזוהה עם יהדות ספרד, שדווחה  בכלי התקשורת בישראל, גרמה לשורה של מערכות עיתונאיות לוותר על בדיקה עיתונאית בסיסית ולהתייחס למסמך שמצאו ברשת כאל פרסום רשמי של ממשלת ספרד.

על-פי הדיווחים, חוק חדש בספרד קובע כי יהודים שיוכיחו כי הם נצר למשפחות שגורשו מהמדינה האירופית בשל יהדותן בשלהי המאה ה-15 יוכלו לקבל אזרחות ספרדית, וזאת כפוף למבחן פשוט, ואפילו פשוט מדי במושגים ביורוקרטיים: כל שיהיה עליהם לעשות הוא להוכיח כי שם משפחתם נכלל ברשימה של שמות משפחה המזוהים עם יהדות ספרד.

הפשטנות יוצאת הדופן שבה תואר הליך החקיקה הספרדי (שלמעשה כלל לא הושלם), בצד ההזדמנות לשלוח את הקוראים לברר אם שמם מופיע ברשימה, הציתה את דמיונם של רבים מכלי התקשורת בישראל. ב”ידיעות אחרונות” דווח על ההתפתחות בכפולת האמצע של קונטרס החדשות, תחת הכותרת “החלום הספרדי”; עורכי העיתון הנמכר בישראל הבהירו לקוראיהם כי “הרשויות בספרד פירסמו רשימה ארוכה ומפורטת של השמות”, וצירפו תמצית מתוכה.

פנייה לשגרירות ספרד מטעם “העין השביעית” אישררה את הדברים. “אין שום רשימה רשמית, הרשימה הזו לא פורסמה על-ידי הממשלה הספרדית או על-ידי מוסד ספרדי רשמי כלשהו”, נמסר מהשגרירות הספרדית בתל-אביב בתשובה לפניית “העין השביעית”.

“מה שפורסם בינתיים לא שווה שום דבר, כיוון שהפרלמנט הספרדי לא חתם על החוק הזה”, הוסיף גורם בשגרירות בשיחה עם “העין השביעית”. “כשהפרלמנט יחתום על החוק הזה – אז נוכל לדבר. בינתיים אין שום דבר. מי שהמציא את השמות האלה זו הפדרציה של יהדות ספרד, ולא הממשל הספרדי. המסמך הזה הוא לא מסמך רשמי של ממשלת ספרד, והוא למעשה לא מייצג כלום”.

למעשה, כדי לקבל מושג מדויק באשר לטיבה של הרשימה היה די לעיין בהקדמה קצרה בשפה הספרדית המופיעה בראשה, ולפיה מדובר במסמך שתכליתו קיבוץ של שמות משפחה המזוהים עם צאצאי יהדות ספרד. בשום מקום בהקדמה לא נכתב כי מדובר במסמך רשמי של ממשלת ספרד או בכזה שיש כוונה להופכו לרשמי, ואף מובהר כי מחבר הרשימה הוא פעיל בקהילה היהודית בברצלונה, שאיגד כמה רשימות שמצא באתרי אינטרנט של הקהילה. כל שהיה על כלי התקשורת לעשות הוא לתרגם את ההקדמה הקצרה ולקבל מושג בנוגע למשמעותו של המסמך שעליו ביססו את דיווחיהם המפליגים.

התקשר אלינו:

03-5561616

צור איתנו קשר:

Sfaradpas@gmail.com

כתובת המשרד:

רח' י.ד. ברקוביץ' 4, תל-אביב

דילוג לתוכן

Managed by Immediate LForce