היתרונות בהוצאת אזרחות אירופאית

אזרחות אירופאית הוא חלומם של רבים. המחזיקים באזרחות אירופאית יכולים לטייל, לעבוד ואף לגור במדינות האיחוד האירופי (בהנחה שמדובר באזרחות מטעם אחת המדינות השייכות לאיחוד האירופי), ללא הגבלה של זמן, כמו גם לעבור בין מדינות האיחוד באופן חופשי. בישראל, מעל מיליון אזרחים שהשורשים שלהם מקנים להם את הזכות לקבל אזרחות אירופאית מטעם המדינה בה נולדו וחיו ההורים שלהם. הכל על היתרונות של אזרחות אירופאית – במאמר שלפניכם.

 

 1. מה שכולם כבר יודעים – בעלי אזרחות אירופאית הם תושבי העולם
  מחזיקי אזרחות במדינה השייכת לאיחוד האירופאי יכולים לגור, לעבוד, ללמוד, ולטייל בכל אחת מבין המדינות השונות השייכות לאיחוד. חברות בינלאומיות וחברות ישראליות המחפשות עובדים עבור מדינות מעבר לים, יעדיפו בעלי אזרחות אירופאית עבורם אין ורך בהליך המורכב והארוך של הוצאת אשרת עבודה – אלא ניתן מייד להתחיל לעבוד ולעבור להתגורר במדינה המבוקשת באירופה.חשוב להדגיש, כי בעלי אזרחות מטעם מדינה אחת השייכת לאיחוד האירופאי, הם בעלי זכויות בכל מדינות האיחוד האירופי, ואין קושי או צורך בירוקרטי במהלך מעבר מגורים, החלפת עבודה, או טיול בין מדינות האיחוד, כאשר יש ברשותכם דרכון אירופאי.
 2. מימון לימודים
  מדינות רבות המשויכות לאיחוד האירופאי מאפשרות לימודים אקדמיים חינם או בעלות נמוכה מאוד – למשל בגרמניה, בארצות סקנדינביה, בבלגיה, באוסטריה, ועוד. במדינות אלה, שכר הלימוד, אם קיים כזה, הוא מזערי ואינו משמעותי, ויש לדאוג רק להוצאות המחיה – כאשר בחלק ממדינות האיחוד סטודנטים בעלי אזרחות אירופאית מקבלים גם דמי כלכלה. אגב, חשוב לברר בעוד מועד בנוגע להטבות בתשלומים באוניברסיטאות רלוונטיות עבור בעלי דרכון אירופאי, מפני שבחלק ממדינות האיחוד האירופאי ההטבות ניתנות רק לבעלי אזרחות מקומית, ולא לכלל בעלי האזרחות במינות האיחוד.
 3. עסקים, השקעות, ומימון
  במדינות האיחוד האירופאי חבויות מס משתנות בין מדינה למדינה, והאפשרויות העסקיות העומדות בפני אזרחי המדינה (או האיחוד) הן שונות משמעותית מן האפשרויות העומדות בפני מי שאפילו לא יכול לשהות במדינה ללא ויזה. בעלי אזרחות אירופאית, עשויים לאתר הזדמנויות עסקיות בהן יוכלו להשתלב כמקומיים, לרכוש נדל”ן בהליכים פשוטים יחסית, לפתוח חשבון בנק מקומי (דבר שמי שאינו בעל אזרחות לא יוכל לעשות), ועוד. בנוסף, גובה המס המשולם על רכישות, על ייצוא או ייבוא, על השקעות והכנסות מהשקעות כאלה, הוא שונה בין מדינה למדינה, ואזרחות אירופאית מאפשרת לכל איש עסקים ממולח ללמוד את חוקי המס הבינלאומי ולנצלם לטובתו, תוך שהוא כמובן נוהג על פי תקנות המס בכל מדינה.
 4. שיגרת חיים פשוטה יותר כאזרח מן המניין
  כאזרח האיחוד האירופאי, ניתן לטפל ביעילות רבה יותר באירועים המתרחשים בשגרה, תוך הסתייעות בנותני שירותים ובערכאות מקומיות וניצול זכויותיהם המלאות של אזרחי המקום. למשל, במקרה של חלילה תאונת דרכים בחו”ל, ניתן יהיה לטפל בסיוע עורך דין תעבורה מקומי הן בהגשת תביעה במקרה הצורך והן בקבלת פיצוי כספי מהביטוח המקומי של המעורבים בתאונה.

 משרד עורכי דין גולן ושות’ – הגעתם למקום הנכון

אם המשפחה שלכם מקורה בארצות ספרד או פורטוגל, ואתם חושבים על תהליך הוצאת אזרחות אירופאית, נשמח לספר כי ישנם שלל יתרונות נוספים מעבר לאלה שהוזכרו במאמר, שהם ספציפיים לספרד או לפורטוגל, הממוקמת במקום ה – 25 במדד המדינות העשירות ובמדד שביעות הרצון של האזרחים בכל העולם (ישראל, אגב לא מופיעה כלל באותו דירוג).

במשרד עורכי דין גולן ושו”ת, המתמחים בהליכי הפקה של אזרחות ספרדית או פורטוגלית, נשמח ללוות אתכם בהצלחה בתהליך הנפקת אזרחות ספרדית או פורטוגלית, שתאפשר טיולים, לימודים, עבודה ועסקים בכל ארצות האיחוד האירופי כאזרחים – ולא כתיירים.

Free Cascais Portugal Panorama photo and picture

Image by Wälz from Pixabay

התקשר אלינו:

03-5561616

צור איתנו קשר:

Sfaradpas@gmail.com

כתובת המשרד:

רח' י.ד. ברקוביץ' 4, תל-אביב

דילוג לתוכן

Managed by Immediate LForce