הוכחת מוצא ספרדי ופורטוגלי

לקבלת אזרחות ספרדית או פורטוגלית ליוצאי ספרד באמצעות משרד עורכי הדין המומחה והמוביל בתחום – נא מלא/י את הטופס משמאל או התקשר/י לטל: 03-5561616

הוכחת מוצא ספרדי ופורטוגלי

כיצד ניתן להוכיח שמוצאי מספרד ?

ישראלים רבים המודעים לעובדה שמוצאם מספרד, שואלים את עצמם את השאלה , מהן דרכי הוכחת מוצא ספרדי?

או – כיצד אוכל להוכיח שמוצאי מספרד ?

או אילו מסמכים אני יכול להציג לצורך הוכחת מוצא ספרדי?

 

Free Cities Barcelona photo and picture

Image by Joaquin Aranoa from Pixabay

התשובה לכל השאלות הנ”ל אינה אחידה או ידועה מראש , והיא תלויה מאוד בנסיבות המקרה הפרטי של כל מועמד ומועמד.

מן הסתם, אין די בידיעה שמוצאך מספרד , יש גם צורך להוכיח זאת בפני הרשויות בספרד אם המטרה היא קבלת אזרחות ספרדית.

הצעת התיקון החדשה של ממשלת ספרד, מפרטת את דרכי ההוכחה האפשריות להוכחת מוצא ספרדי , ואנו נפרט אותן להלן, ואולם, כפי שמפורט בסעיף 6 להלן , חשוב לציין שלמעשה אין רשימה סגורה של דרכי הוכחה של מוצא ספרדי וכל ראיה רלוונטית, יכולה להיות טובה לצורך העניין.

הרשימה שלהלן מהווה אך קנה מידה להיקף ההוכחות הנדרשות ואולם המועמד יכול להביא ראיות נוספות או אחרות כפי שהוא מוצא לנכון וכפי שמשגת ידו כדי להוכיח את מוצאו הספרדי.

להלן ציטוט מתוך הצעת החוק לגבי דרכי הוכחת מוצא ספרדי

האחראי על מרשם האוכלוסין במקום מגוריו של המועמד, בספרד או בקונסוליה המתאימה, יאשר היות המבקש ספרדי ואת זיקתו המיוחדת לספרד.

ההוכחה תתבצע על פי אחת או מספר שיטות ההוכחה שלהלן, אשר במקרה הצורך ישוקללו יחדיו:

1) באמצעות תעודה מונפקת בידי המזכירות הכללית של הפדרציה של הקהילות היהודיות בספרד. התעודה חייבת לאשר את שייכותו של המעוניין לקהילה היהודית – ספרדית.

2) באמצעות תעודה של סמכות רבנית מוסמכת, מוכרת כדין במדינה בו המעוניין מתגורר באופן קבוע או כל תיעוד שלפי שיקול דעתו של המעוניין מועיל לצורך זה.

3) על פי שמות המשפחה של המעוניין או בגין השפה הנהוגה בקרב משפחתו וביתו או על פי רמזים אחרים המצביעים על שייכותו לקהילה היהודית – ספרדית.

4) ההכלה של המבקש, או צאצאיו הישירים של אדם הכלול ברשימות של משפחות יהודיות-ספרדיות המוגנות בידי ספרד, לפי הצו מה-29 בדצמבר 1948 המתייחס למצרים ויוון, או בכל רשימה דומה, או של כל אדם אחר אשר התאזרח באמצעות ההליך המיוחד של הצו המלכותי מה-20 בדצמבר 1924.

5) הזיקה או הקשר המשפחתי של המבקש עם אדם או משפחה מהמוזכרים בסעיף לעיל.

6) במקרה שמוגשת בקשה בפני האחראי על מרשם האוכלוסין הקונסולרי במקום מגוריו של המעוניין, אותו הפקיד ייקח בחשבון כל סימן המצביע על השתייכותו של המבקש לקהילה הספרדית שבתחום אחריותו.

בכל מקרה, על המעוניינים להגיש את בקשתם תוך פרק זמן שאינו עולה על שנתיים ממועד הכניסה לתוקף של החוק; יהיה ניתן להאריך בשנה אחת את התקופה האמורה, במידה ומועצת השרים תקבע ותקבל החלטה על כך

התקשר אלינו:

03-5561616

צור איתנו קשר:

Sfaradpas@gmail.com

כתובת המשרד:

רח' י.ד. ברקוביץ' 4, תל-אביב

דילוג לתוכן

Managed by Immediate LForce