רשימת שמות משפחה ספרדיים

רשימת שמות משפחה ספרדיים

נראה כי כחלק משיקולי רשם האזרחים הספרדי לנתינת אזרחות ספרדית תהיה השאלה האם שם המשפחה שלכם או של אחד מהוריכם או הורי הוריכם נושא שם משפחה שמזוהה עם מגורשי ספרד

יודגש, כי בניגוד למה שפורסם בכלי התקשורת, קיימות רשימות רבות שנערכו על ידי אישים וגופים שונים במהלך ההיסטוריה הקרובה והרחוקה ואולם ישנה רק רשימת שמות משפחה ספרדיים, אחת המוכרת ככזו על ידי הרשויות בספרד , והיא זו של שמות משפחה של יהודי יוון ומצרים , זו רשימה שגובשה במסגרת הסכם היסטורי מתחילת המאה שעברה, שעליו חתומה ספרד.

במידה ושמכם מופיע ברשימה המוכרת , של רשימת שמות משפחה ספרדיים , ותוכלו להוכיח זיקה לשם שמופיע ברשימה כמי שהוא הורה או סב שלכם , אזי כפי הנראה, משרד ההגירה הספרדי יהיה חייב להכיר בכם כספרדים מקוריים.

לעיון ברשימה הרשמית ניתן להקיש כאן.

שימו לב שהרשימות כאן, מופיעות בשפה הלועזית , זה אומר שיש צורך להכין מספר אלטרנטיבות לתרגום שם המשפחה שלכם מעברית ללועזית, בדרך כלל ישנן מספר אלטרנטיבות לתרגום,  ניתן להגדיל את הסיכויים למציאת שם משפחה אם מוסיפים שמות משפחה של הסבים הסבתות וכיו”ב, אין מניעה לנסות לנבור ולחקור מספר דורות לאחור

גם אם שמכם אינו מופיע ב-רשימת שמות משפחה ספרדיים הרשמית הרי שאין זה סוף פסוק או סיבה להתיאש.

רשימות נוספות קובצו על ידי אישים וגופים שונים לקבצי נתונים עבי כרס שניתן יהיה לדעתנו, בכפוף למדיניות משרד ההגירה הספרדי, להיסתמך עליהם כאינדיקציה להיות משפחתכם ממגורשי ספרד.

יודגש שוב שאין מדובר ברשימות סגורות או רשמיות.

להלן שתי רשימות כאלה והנכם מוזמנים לבצע בדיקה מקדמית ברשימות כדי לראות אם שם משפחתכם אכן נמצא ברשימה:

רשימה אחת שקיימת היא רשימת שמות משפחה ספרדיים שנלקחו ממספר קבצי נתונים  ושקובצו למסמך אחד –

ניתן לעיין במסמך כאן.

רשימת שמות משפחה ספרדיים נוספת, נוחה יותר לשימוש והמכילה למעלה מ 150,000 שמות משפחה ופרטיים קיימת מאז שנת 2007 באינטרנט.

במאגר נתונים זה ניתן לחפש בצורה נוחה יותר בעזרת מנוע חיפוש שבנה הגנאולוג (חוקר אילנות יוחסין) מר ג’פרי מלכה.

מר מלכה , ערך את הרשימה באופן שבו ניתן לבצע חיפוש לפי שם פרטי ו/או שם משפחה ו/או ארץ מוצא . ברשימה זו ניתן גם למצוא מידע רב ומגוון וכן את המקור ממנו נלקח שם המשפחה .

למעבר למנוע החיפוש של מר מלכה הקישו כאן

התקשר אלינו:

03-5561616

צור איתנו קשר:

Sfaradpas@gmail.com

כתובת המשרד:

רח' י.ד. ברקוביץ' 4, תל-אביב

דילוג לתוכן

Managed by Immediate LForce